NARODOWE CZYTANIE 2020

2020-09-11 08:17

4 września 2020 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedlińsku odbyła się 9. odsłona Narodowego Czytania. Ideą akcji jest wspólne czytanie wybitnych dzieł polskiej literatury. Tegoroczną lekturą była "Balladyna" Juliusza Słowackiego. W Narodowym Czytaniu, jak co roku, uczestniczyli czytelnicy naszej Biblioteki, którzy zaprezentowali swoje ulubione fragmenty dzieła. Jednak zabrakło uczniów i młodzieży szkolnej z terenu gminy Jedlińsk, ze względu na obostrzenia sanitarne nie mogli oni uczestniczyć w tym wydarzeniu. Jak co roku uczestnicy Narodowego Czytania mogli otrzymać pamiątkowy stempel nadesłany do biblioteki z Kancelarii Prezydenta RP. Wszystkim pięknie dziękujemy za udział i zaangażowanie w przygotowaniu tego ważnego wydarzenia, propagującego ideę wspólnego czytania i odkrywania na nowo arcydzieł literatury polskiej.