Narodowe Czytanie 2021

2021-08-25 09:12

To już 10 edycja Narodowego Czytania w ramach którego Para Prezydencka zaprasza do wspólnego czytania. Tegoroczna jubileuszowa edycja Narodowego Czytania w Gminnej Bibliotece Publicznej miała miejsce 3 września.

W tym dniu w siedzibie biblioteki zgromadzili się zaproszeni goście : Teodozja Bień- Radna Powiatu Radomskiego, uczniowie z poszczególnych szkół z terenu gminy Jedlińsk wraz z wychowawcami oraz czytelnicy i sympatycy biblioteki, by wspólnie czytać Moralność Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło.

Na zakończenie Pani Teodozja Bień wraz z Panią Bożeną Starzyńską- Dyrektor GBP w Jedlińsku wręczyły każdej ze szkół pamiątkową książkę  Moralność Pani Dulskiej wraz z pieczęcią oraz dyplom podziękowania za udział w Narodowym Czytaniu 2021.

Wszystkim przybyłym na tegoroczne wspólne czytanie serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.