VII Noc Bibliotek 9-X-21

2021-10-04 12:44

VII Noc Bibliotek

VII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbyło się w sobotę 9 października 2021r.  pod hasłem "Czytanie wzmacnia".

Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlińsku w tym roku przyłącza się do akcji Nocy Bibliotek po raz pierwszy. Bibliotekę odwiedziły dzieci z terenu Gminy Jedlińsk oraz dorośli czytelnicy. W ramach Nocy Bibliotek odbyły się liczne konkursy, zgadywanki, szyfrowanie dla najmłodszych. Została wyświetlona projekcja filmu pt. "Operacja. Człowiek w czerni", na podstawie serii książek detektywistycznych  dla dzieci Jorn Lier Horsta. Biblioteka przygotowała wystawę pt. "Biblioteka na przestrzeni lat.." z której można dowiedzieć się jak biblioteka zmieniała się na przestrzeni 70 lat.

Uważamy, że akcja "Nocy Bibliotek" spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział i chcieli spędzić z nami ten dzień. Myślimy, że to nie ostatni raz i spotkamy się w kolejnych latach na Nocy Bibliotek !