Spotkanie autorskie z Martą Trojanowską

2023-12-01 10:08

W sobotę 16 grudnia odbyło się w naszej bibliotece spotkanie autorskie z Martą Trojanowską, pisarką i bibliotekarką z Radomia. Dzieci uczestniczące w spotkaniu mogły dowiedzieć się jak powstaje książka, a przede wszystkim cały proces od początku do efektu jakim jest książka, którą możemy kupić w księgarni bądź wypożyczyć w bibliotece. Pani Marta miała ze sobą plansze, na których były rozrysowane poszczególne etapy książki. I jak bardzo ważne jest czytanie książek, aby czerpać pomysły do napisania książki. Pokazała dzieciom również  okładki książek, jak wyglądały ich robocze wersje przed oprawą graficzną. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały mnóstwo pytań. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania i Pani Marcie Trojanowskiej za kreatywne spotkanie dla najmłodszych czytelników.