Spotkanie z Radkiem Rakiem

2024-04-17 07:46

II Edycja festiwalu ARS MORIENDI, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedlińsku odbyło się spotkanie z Radkiem Rakiem, laureatem Nagrody Nike za "Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli". Spotkanie poprowadził Marcin Kępa. Autor podzielił się jak opowiadana przez dziadka legenda  zainspirowała go do napisania książki. Jak ważne są dla niego relacje z najbliższymi i miejsce w którym się wychował. Tematem przewodnim spotkania było" O krainie ciemności"- i taki wątek został poruszony, w kontekście odchodzenie z tego świata. Jak żyć godnie na tym świecie, jak pogodzić się z odejściem tych najbliższych, jak zaakceptować ten stan. Powinniśmy nie bać się rozmawiać na ten temat i zadawać pytania. Spotkanie było bardzo interesujące i pouczające o czym świadczyła duża liczba uczestników, za co dziękujemy!

Dziękujemy Powiatowemu Instytutowi Kultury w Iłży za organizację wydarzenia.